Наші читачі напевно зіштовхувалися з такими ситуаціями на дорогах, коли свою невинність довести було дуже важко або практично неможливо. Наприклад: ви - законослухняний водій спокійно пересуваєтеся по місту з дозволеною швидкістю, дотримуючи при цьому рядність, вимоги знаків й інші розділи ПДР. Раптово ваше авто різко «підрізає» інший автомобіль. ДТП відбулося. За неписаним правилом «хто позаду - той і винуватий». Швидше за все, ви дістанете обвинувачення в недотриманні дистанції, і тягар ремонту ляже на вас і вашу страхову компанію. У таких випадках довести свою невинність ще можна. Правда, процес цей довгий і не дає 100% гарантії. Необхідно знайти свідків, записати їхні контактні дані й потім сподіватися на те, що вони відвідають ДАІ. Але зараз мало хто захоче надавати безкорисливу допомогу ближньому. Та й не кожен свідок зможе дати докладні й чіткі показання.
А от інша ситуація. Водій їде із установленою швидкістю 60 км/ч у досить щільному потоці. Його зупиняють співробітники ДПС і показують значення на радарі - 90 км/ч, при цьому заявляючи, що це саме його швидкість. Отут довести зворотне буде складно - свідків ніяких. Таких ситуацій можна представити величезна кількість, але у всіх випадках доводити свою невинність має бути саме водієві.
Розроблювачі різних компаній давно задумалися над цією проблемою й стали пропонувати різні рішення. Самим удалим з них стала поява портативних записуючих пристроїв, які закріплюються в автомобілі за лобовим склом і дозволяють вести безперервний запис. Перші такі апарати російського виробництва були дуже громіздкі, тому що мали окремий корпус, виносні камери й коштували дуже дорого, при цьому давали гарна якість зображення, тоді як мініатюрні «побратими» з Китаю нагадували скоріше дитячі іграшки, які ніяк не могли вирішувати поставлені перед ними завдання. Це тривало доти, поки за справу не узялися розроблювачі компаній, що мають досвід, знання й виробничу базу в даній області. Використовуючи можливості сучасної мікроелектроніки, були створені інтелектуальні прилади, здатні зібрати інформацію, зафіксувати й зберегти неї, зробити резервне копіювання й визначити місце розташування й швидкість об'єкта - DVR (Digital Video Recorder). У народі вони більше відомі як - відеореєстратори.
У нас спеціалізований портал, присвячений супутниковим навігаційним технологіям. Тому мова йтиме про прилади, які, крім основних, мають ще й додаткові функції, що дозволяють фіксувати поточну швидкість і місце розташування в просторі (за допомогою убудованого GPS приймача). У лютому місяці компанія «Mio Technology» представить власний DVR на російському ринку. Нам удалося протестувати його й одержати про даний прилад вичерпні відомості, який ми й поділимося з нашими одноклубниками.
Автомобільний GPS відеореєстратор «Mio»
Навігатори від «Mio Technology» уже давно відомі своєю винятковою якістю виготовлення й стабільністю прийому GPS сигналу. Однак область відеореєстрації - це дебют компанії. Таким чином, розширюючи лінійку GPS пристроїв, компанія позиціює відеореєстратор й як доповнення до навігаторів «Mio» нового покоління.
Дійсно - це досить зручно, як для настроювання кута нахилу реєстратора відносно дорогі, так і для перегляду записаного відео безпосередньо на навігаторі.
Прилад вийшов компактним і зовні виглядає досить строго й солідно. Він точно не зіпсує зовнішній вигляд навіть самого престижного автомобіля.
Кронштейн кріплення до лобового скла надійний. Відповідальні частини виготовлені з металу й виконані таким чином, що випадково їх зламати (навіть при сильному морозі) не вийде, а можливість регулювання кутів досить велика.
Комплектація.
У комплектацію GPS відеореєстратора входить все необхідне для моментальної установки й використання безпосередньо після покупки. Прилад не вимагає покупки додаткових карт пам'яті, тому що убудованої в 8GB вистачає на кілька годин безперервного запису (близько 6-7 годин - у максимальній якості, до 17 годин - у мінімальному). Після заповнення пам'яті запис почнеться заново.
1. Лінза камери.
2. Гніздо для кріплення кронштейна.
3. Гніздо автомобільної зарядки (+12V).
4. USB порт (для збереження відео на USB накопичувач).
5. Mini USB-порт (для з'єднання з комп'ютером).
6. A/V вихід (для перегляду відео зі звуком на зовнішньому моніторі).
7. Кнопка включення примусової (ручний) запису.
8. Кнопка відтворення запису.
9. Індикатор включення живлення.
10. Індикатор включення виміру ощадливого стилю водіння.
Можливості GPS відеореєстратора «Mio»
1. GPS відеореєстратор постачається тривісним датчик G-shock який записує і зберігає напрямок дії на об'єкт на хвильовій діаграмі.
Дані отримані від датчика удару можна використати для оцінки напрямку й причини удару, у такий спосіб фіксуються як бічні зіткнення так й удари позаду які не зафіксувала відеозапис.
Запис передаварійних подій (при різкому прискоренні, гальмуванні, повороті або зіткненні спрацьовує убудований G-сенсор відеореєстратора, і прилад автоматично зберігає останні 30 cекунд запису відео: 10 секунд до початку події й 20 cекунд після нього).
2. Висока якість запису (використовуваний алгоритм стискання H.264 забезпечує найвища якість стискання, а дозвільна якість 640 X 480 дозволять побачити все детально).
3. Включення запису вручну (ця кнопка може бути використана в будь-який момент для запуску режиму екстреного запису: 10 секунд відео до натискання кнопки й 20 секунд після).
4. Відеореєстратор має три режими запису:
- безперервний (автоматичний), включається безпосередньо при включенні запалювання й пише постійно. Коли пам'ять переповнена, відеореєстратор автоматично перезаписує самі старі записи.
- ручний - при натисканні записує 30 секунд відео.
- при спрацьовуванні G-сенсора (датчика впливу) відеореєстратор записує 30 cекунд відео.
5. Резервне копіювання. Запису, зроблені в ручному режимі й режимі спрацьовування датчика удару, можна зберегти на флэш-накопичувач USB і перенести на ПК для наступного перегляду й аналізу ситуації.
6. ПО «Mio Manager PC Suite» дозволяє переглядати відеозапис й використати різні функції, такі як створення знімків екрана, друк зображення, а також перетворення відео у формат AVI.
Тепер, коли ми розібралися з функціоналом відеореєстратора, варто звернути увагу на деякі цікаві особливості, виявлені нами під час тестування.
Даний прилад може встановлюватися як на лобове скло (кнопки керування внизу), так і при необхідності на торпедо або іншу плоску поверхню автомобіля (кнопки керування нагорі), що на деяких автомобілях має досить велике значення. Убудований G-сенсор самостійно дає сигнал на переворот зйомки на 180 градусів. Єдина умова, яку треба дотримати при установці - це відключене від мережі живлення (спочатку встановити прилад, потім підключити живлення). Він так само використається для фіксації стилю водіння водія за певний проміжок часу.
При відсутності різких прискорень і гальмувань стиль уважається максимально економічним, про що сигналізує зелені кольори індикатора. Синій - говорить про середній рівень економічності, а червоний - про неощадливий режим.
Окремо варто поговорити про програму «Mio Manager».
Вона автоматично запускається при першому підключенні відеореєстратора до комп'ютера й дозволяє не тільки переглянути зняте приладом відео на головному екрані (1), але й управляти їм за допомогою повзунка (2). Програма накладає на зображення точний час і швидкість руху транспортного засобу, а так само вказує точне місце розташування ТС у цей момент часу у вікні даних GPS (8) довантажуючи з Інтернету карти Google.
Графік (3) відображає отримані від G-сенсора дані в трьох осях:
X - переміщення автомобіля вперед та назад.
Y - переміщення автомобіля вправо й уліво.
Z - переміщення автомобіля нагору й униз.
Кнопка керування (4) служить для збереження й печатки знімків екрана, а також для копіювання відеозаписів.
Показник ECO (6) - оцінка стилю водіння.
80 і вище - гарний.
60-80 - середній.
60 і нижче - неекономічний стиль.
Відеореєстратор дійсно дуже якісно знімає й удень і вночі. Кращим тому підтвердженням нехай будуть кадри, зняті нами на дорогах Москви.
У результаті нашого нетривалого тестування першого серійного зразка серйозних недоліків замічено не було. Все працює так, як і заявлено виробником.
З побажань: хотілося б бачити в комплекті додаткову фірмову USB-флешку від «Mio» і чохол для перенесення (дріб'язок, але приємно).
Як тільки даний прилад з'явитися в продажі ми продовжимо наші випробування й розповімо про тім чи зміг нам допомогти відеореєстратор у складних ситуаціях. Чекаємо ваших питань. І, можливо, розповідей (з особистого досвіду) про те, як допомогли вам такі прилади, особливо в тих випадках, коли доводилося доводити свою невинність.
Технічні характеристики моделі
Джерело: http://gps-club.ru/gps_test/detail.php?BID=144&ID=63011
Комментариев нет:
Отправить комментарий